Kuo mums naudingos gerosios bakterijos?

2022-03-30

Gerosios bakterijos, kitaip dar vadinamos probiotikais, yra gyvi mikroorganizmai, kurie, vartojami tinkamais kiekiais, naudingi vartotojo sveikatai. Pagrindinis jų tikslas – apsaugoti organizmą nuo išorinių veiksnių ir išlaikytį jį sveiką.

Nors bakterijų baiminamasi, ne visos bakterijos yra blogos: įprastai žarnyne yra apie 1–3 kg įvairių bakterijų, didžioji dalis jų – gerosios. Tinkamas gerųjų ir blogųjų bakterijų balansas žmogaus organizme užtikrina sveiką virškinimo veiklą ir gerą savijautą. Sveiko žmogaus organizme gerosios bakterijos sudaro apie  85 proc., o blogosios apie 15 proc.

Nustatyta, kad virškinamąjame trakte egzistuoja daugiau kaip 500 skirtingų bakterijų rūšių, o normalioje sveiko žmogaus mikrofloroje iš jų dominuoja apie 10–20 rūšių.

Mūsų žarnynas turi įtakos viso organizmo sveikatai, imunitetui ir net emocinei būklei. Sveikata prasideda nuo virškinimo trakto – jei jis netinkamai veikia, kenčia visas organizmas.

Įvairūs veiksniai, tokie kaip stresas, ligos ar imuninės sistemos sutrikimai, antibiotikų ar kitų vaistų vartojimas, blogi mitybos įpročiai ir netgi žalingos aplinkos sąlygos, gali sutrikdyti žarnyno mikrofloros pusiausvyrą, o dėl to gali sumažėti naudingų gerųjų bakterijų.

Šiandien gyvename greitai, dažnai valgome ne visavertį maistą, tad privalome kasdien užtikrinti tinkamą bakterijų balansą.

Dažnai nutinka, kad geriame per mažai vandens, valgome riebų, skrudintą ir sunkiai virškinamą maistą. Neretai nepakankamai termiškai apdorojame gamtoje ruošiamą maistą ar netaisyklingai laikome greitai gendančius maisto produktus. Visi šie veiksniai sukuria sąlygas daugintis žalingiems mikroorganizmams – žarnyno infekcijų sukėlėjams, todėl kyla rimtas pavojus, kad sutriks virškinimas ir apsinuodysime.

Sutrikus gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyrai, organizmas tampa mažiau atsparus infekcijoms. Būtent todėl padažnėja viduriavimo, vėmimo, apsinuodijimo maistu ir dehidratacijos atvejų. Žinoma, apsinuodijimo ar dehidratacijos atveju privaloma kreiptis į specialistus. Visgi labai svarbu, kad žarnynas būtų sveikas, kad netrūktų gerųjų bakterijų, kurios gali padėti geriau virškinti ir kartu sustiprinti žarnyną.

Su maistu mes nuolat gauname gerųjų žarnyno bakterijų. Jų gausu sūryje, jogurte, kefyre ar raugintuose kopūstuose, tačiau probiotikai žarnyne užsilaiko tik apie savaitę. Dėl šios priežasties būtina nuolat palaikyti jų koncentraciją, kad organizmo funkcijos  tinkamai funkciuonuotų.

Dažnai probiotikai skiriami kaip pagalbinė priemonė profilaktikai ar kai kurių ligų gydymui. Gali būti skiriami probiotikų preparatai tabletėmis arba lašais, nes juose yra gerokai didesnis būtinųjų mikroorganizmų kiekis nei jų esama maisto produktuose.

Kaip antai dažnai gerosios bakterijos skiriamos tuomet, jei žmogui paskirtas antibiotikų kursas, kuriuos vartojant nužudomi naudingi mikroorganizmai, sutrikdoma žarnyno mikrobiota.

Pastaruoju metu probiotikų taikymo galimybėms skiriama vis daugiau dėmesio. Nustatyta, kad probiotikai turi antibakterinių, antivirusinių, uždegimą mažinančių savybių, teigiamai veikia žarnyno mikrofloros pusiausvyrą ir įvairiais mechanizmais apsaugo organizmą nuo žarnyno patogenų.

Jūratė Kulberkienė, Nacionalinės vaistų prekybos asociacijos direktorė