Vabzdžių įkandimai – kaip jų išvengti ir ką daryti įkandus

2021-07-23

Šiemet gyventojai kaip niekad skundžiasi vabzdžių antplūdžiu. Vos tik atsidūrę gamtoje, pradedame jausti jų ataką. Vabzdžių įkandimai gali sukelti įvairių nemalonių reakcijų – nuo paraudimo ir niežėjimo, iki alergijos. Kokių priemonių imtis, kad buvimas gamtoje nesudarytų problemų?

Dažniausiai susiduriame bei tenka slopinti uodų, mašalų, musyčių, bičių, širšių, gylių įkandimus. Reakcija į įgėlimą kiekvieno žmogaus organizmas reaguoja skirtingai.

Skaityti toliau

Sulos nauda organizmui

2021-03-26

Prasidėjęs pavasaris po truputį atneša ir šiltesnius orus. O su jais prasideda ir sulos sezonas. Sulos tekėjimo pradžia priklauso ir nuo saulės ir šilumos, kurią gauna medis.

Tad bene pirmieji sulą pradeda duoti klevai, o po jų  ateita ir beržų metas. Tinkama gėrimui sula pradeda bėgti vidutinei paros temperatūrai pakilus iki 4-5 laipsnių celsijaus.

Skaityti toliau

Kaip palaikyti gerą savijautą, kai trūksta saulės ir šviesos

2020-11-27

Rudens ir žiemos tamsiuoju laikotarpiu net ir aktyviausius žmones apninka apatija bei pradeda trūkti energijos, tad tenka ieškoti būdų, kaip palaikyti gerą savijautą.

Pasak specialistų, šiuo periodu labai svabu rūpintis savimi, vengti streso, išsimiegoti, visavertiškai maitintis, bei nepamiršti sporto.